Конференція «НК в контексті асоційованого членства України в ЄС», жовтень 2018

З 15 по 19 жовтня в м. Наленчув, Польща, відбулася 2-га науково-технічна конференція з міжнародною участю «Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському Союзі – NDT-UA 2018». Організаторами конференції виступили Українське товариство неруйнівного контролю та технічної діагностики (УТНКТД), Навчальний центр з неруйнівного контролю ПП "ДП-ТЕСТ" та кафедра приладів та систем неруйнівного контролю (ПСНК) КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Учасники конференції мали змогу прослухати доповіді з актуальних нововведень законодавства та технічних регламентів, стандартизації, сертифікації та перспективи розвитку науки в сфері неруйнівного контролю. Від кафедри ПСНК у конференції з доповідями взяли участь завідувач кафедри, професор Протасов А.Г. (доповідь «Problems of Training NDT Specialists in Ukraine»), доцент Галаган Р.М. (доповідь «Досвід роботи гуртка «Робототехніка та автоматизація» на кафедрі приладів і систем неруйнівного контролю»), Лашко О.В. (доповідь «Застосування сучасних методів психолого-педагогічного супроводу в організації навчальних занять для майбутніх інженерів з приладів і систем контролю та діагностики») та Лисенко Ю.Ю. (доповідь «Using оf Parametric Transducers іn Pulsed Eddy Current Testing»). З матеріалами конференції можна буде згодом ознайомитись в науково-технічній бiблiотеці ім. Г. І. Денисенка.

Відкриття конференції
Відкриття конференції


Учасники від каф. ПСНК та представники фірм організаторів
Учасники від каф. ПСНК та представники фірм-організаторів
(Павлій І.В., Протасов А.Г., Лашко О.В.,
Лисенко Ю.Ю., Галаган Р.М., Павлій О.В.)

У рамках конференції організаторами було заплановано проведення майстер-класів та семінарів за участю провідних фахівців з наступних питань:

  • європейське технічне законодавство, сучасні уявлення про якість неруйнівного контролю та інструментарії її визначення (Александр Скордєв, Ph.D., професор, експерт з технічного законодавства ЄС, NDT-аудитор, Р. Болгарія),
  • зміни в процесі сертифікації фахівців з магнітопорошкового, візуального та капілярного контролю згідно ISO 9712 (Світлана Щупак, провідний фахівець з сертифікації персоналу та стандартизації в сфері неруйнівного контролю УТНКТД, Україна),
  • засідання технічного комітету «Неруйнівний контроль і технічна діагностика» ТК-78 Держспоживстандарту України (представники каф. ПСНК є офіційним членом комітету з січня 2018р.).

Крім того, на конференції було продемонстровано прототипи нових комп’ютерно-інтегрованих дефектоскопів: ультразвукового (ТОВ НВФ «Ультракон») та вихрострумового (ФМІ ім. Г.В. Карпенка в співпраці з Німеччиною). Реалізація функціональних можливостей в нових приладах викликала жваве обговорення з боку науковців та провідних фахівців.

Робочий процес конференції
Робочий процес конференції

Представлення прототипу нового дефектоскопу
Представлення прототипу нового дефектоскопу
від ТОВ НВФ «Ультракон»

Конференція «Неруйнівний контроль в контексті асоційованого членства України в Європейському Союзі – NDT-UA 2018» дала змогу учасникам обговорити важливі питання розвитку галузі неруйнівного контролю, підготовки для неї фахівців та визначити можливі напрямки подальшої співпраці.

р. Вісла, м. Казимеж Дольний
р. Вісла, м. Казимеж-Дольний
Центральна площа в м.Люблін
Центральна площа в м. Люблін

ПСНК КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2017